34 comments

 1. سلام
  از اينكه به من سر زديد ممنون
  دي حتما براتون روزاي خوب ميارن اگه پايز زيبا ، زمستون هم بخشندست

 2. آرش عزیز ..به امید سایه های بلند مورب روزهای کوتاه و حزن موقر و آرامش پائیز یک سال دیگه رو تحمل میکنم .. یاد بوی ترخون و ترشی اندازونش و به یاد اولین خرمالو های آتشین وسط برگای صدری پیر.. عاشقانه دوستش دارم و منتظرش میمونم..

 3. سلام.به ياد سهراب:

  سكوت ، بند گسسته است.
  كنار دره، درخت شكوه پيكر بيدي.
  در آسمان شفق رنگ
  عبور ابر سپيدي.

  نسيم در رگ هر برگ مي دود خاموش.
  نشسته در پس هر صخره وحشتي به كمين.
  كشيده از پس يك سنگ سوسماري سر.
  ز خوف دره خاموش
  نهفته جنبش پيكر.
  به راه مي نگرد سرد، خشك ، تلخ، غمين.

  چو مار روي تن كوه مي خزد راهي ،
  به راه، رهگذري.
  خيال دره و تنهايي
  دوانده در رگ او ترس.
  كشيده چشم به هر گوشه نقش چشمه وهم:
  ز هر شكاف تن كوه
  خزيده بيرون ماري.
  به خشم از پس هر سنگ
  كشيده خنجر خاري.

  غروب پر زده از كوه.
  به چشم گم شده تصوير راه و راهگذر.
  غمي بزرگ ، پر از وهم
  به صخره سار نشسته است.
  درون دره تاريك
  سكوت بند گسسته است.

  عكس متفاوتي از پاييز شده كه در نگاه اول به رنگ فكر ميكني اما خلاقانه ذهن را به سمت پاييز سوق مي دهد. شاد و موف باشي.

 4. سلام جناب حميدي
  مرسي از امدنت به فتوبلاگ من
  هميشه اومدنم به اينجا همراه بوده با ديدن عكسهاي زيبا و دوست داشتني
  موفق باشي دوست من
  ادرس ايميلم رو براتون گذاشتم.

 5. حس نوستالوژیک برگها برای ماندن – یورش رنگ ها – و پرواز… آرش خوشحالم که در سلوک عکاسی – دوستی چون تو دارم . من به هارمونی ساده برگ های پاییزی روستایی در اینجا می نگرم و تو استعاره ای آنرا می بینی… امیدورام روزی در عکاسی بتوانم به سادگی – اما چون تو انتزاعی سکوت کویر رو ثبت کنم

 6. سلام آرش خان
  نوعی انتزاع (ابستره) که با رنگی زیبا ایجاد شده.چرخش لنز و پرنده یک حس عجیب رو بهم منتقل میکنه که بیشتر شبیه یک کابوس سرده.راستی این پاییز نبود که زود گذشت بلکه عمر ما بود که زود گذشت!
  موفق باشی دوست من

 7. آرش عزيز ؛ مطميناً شما خودت هم در طول دوران عكاسيت با عكس هايي برخوردي كه ترجيح دادي در موردشون حرفي نزني و فقط سكوت كني و نگاه كني به عكس ، و اينطور با خودت فكر كردي كه حرف زدن در مورد اون عكس خاص ؛ مي تونه از ارزش والاي عكس كم كنه .{ البته ارزش عكس كه با يه نظر كم نمي شه ولي … ;)).اين عكس هم براي من دقيقاً يكي از همون عكس هاست .عكسي كه عكاس هنرمند با خلاقيت خودش اونرو به آبستره اي دير فهم از سوي مخاطب تبديل كرده كه كه ناخودآگاه بيننده رو كنجكاو و علاقه مند به شناخت اين اثر و كاوش در عكس براي رسيدن به اصل عكس مي كنه .عكس فارغ از آبستره و عكس طبيعت بودنش ، با جاي دادن پرنده( كبوتر ) ؛ نماد آزادي و رهايي به اثر معنايي بس ژرف و عميق بخشيده كه همه و همه ي اين عوامل يكي يكي در كنار هم دست به دست هم داده اند تا در هنگام رمزگشايي رازهاي اثر ؛ بيننده و كاشف زيبايي عكس شيريني وصف ناپذيري را در درون خود احساس كند براي درك همچين مفهوم والا و عميق و انساني برخواسته از روح و جان عكاس ِ هنرمند كه در اينجا به واقع در حكم شاعر طبيعت خوش درخشيده را در درون خود احساس كند ؛ و خوشا بحال عكاسي كه شيريني خلق همچين گهر بي مانندي را در وجود خود احساس مي كند .

  كلامم را كوتاه مي كنم و درودي مججد مي فرستم به هنرمند بزرگ ِ خالق اثر.

  اين تصوير مي تونه براي جشنواره ي ملي عكاسي از درخت هم مناسب باشه كه در صورت تمايل و اگه اطلاع نداريد از جشنواره ؛ لينكش رو براتون ارسال مي كنم .

  پاينده باشيد

 8. سلام عکس خیلی جالبیه ،، راستش میخوام بپرسم چطوری عکس رو به این شکل درآوردین ولی احساس می کنم سوالم یکم غیر حرفه ایه آخه من عکاس نیستم ولی خیلی دوست دارم

Post a new comment